Eğitim Programımız Sona Erdi!

Muş Alparslan Üniversitesi Bilimsel Araştırma Proje Komisyonu (BAP) tarafından desteklenen “Araştırmacı Öğretmen Oluyorum” başlıklı projemiz kapsamında düzenlenen Bilimsel Araştırma Yöntemleri eğitim programı, sona erdi. Programın son dersi Muş’taki farklı eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin katılımıyla, Eğitim Fakültesi’nde yapıldı.

Kapanışta konuşan Proje Yürütücüsü Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Şamil Tatık, üniversitemizin desteklediği Araştırmacı Öğretmen Oluyorum projesinin eğitim sürecini mümkün olduğunca verimli bir şekilde yürütmeye çalıştıklarını söyledi. İlerleyen süreçte bilimsel araştırma yapmak isteyen ya da lisansüstü eğitimlerini sürdüren öğretmenlere danışmanlık yapmaya hazır olduklarını belirten Dr. Tatık, proje ekibinde araştırmacı ve eğitmen olarak görev alan Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ali Türkmenoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Murat Polat, Dr. Öğr. Üyesi Oylum Çavdar ve Arş. Gör. Dr. Yusuf Öztürk ile tüm katılımcılara şükranlarını sundu.

Sekiz haftalık eğitim programının son dersinde Dr. Polat ve Dr. Çavdar, Bilimsel Çalışmaları Raporlaştırma ve Araştırmada Etik konuları üzerinde durdu. Dersin ardından pasta kesen proje ekibi, öğretmenlere katılım belgelerini takdim etti.

Eğitim programıyla ilgili memnuniyetlerini dile getiren katılımcı öğretmenler, proje ekibi nezdinde kendilerine böyle bir eğitim fırsatı sunduğu için Muş Alparslan Üniversitesi’ne teşekkür etti. Proje eğitimi, hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.